Integracja systemów HVAC
ogrzewanie-klimatyzacja, wentylacja

 

Projektujemy systemy automatyki budynkowej BMS integrujące w ramach podsystemu HVAC sterowanie wentylacją, ogrzewaniem i klimatyzacją.

Dostarczamy nowoczesne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, w tym:

  • agregaty wody lodowej (agregaty chłodnicze), centrale grzewcze,pompy ciepła i absorpcyjne agregaty wody lodowej,
  • centralne klimatyzacyjne, rooftopy, roomtopy, klimakonwektory (facoile), klimatyzację precyzyjną,
  • systemy klimatyzacji – dla obiektów kubaturowych, dla biur i obiektów użyteczności publicznej.

Dzięki efektywne zaprojektowaniu instalacji HVAC dostarczamy kompletne rozwiązania umożliwiające minimalizację kosztów eksploatacyjnych, optymalizację komfortu i poczucie wygody, zarówno w dużych obiektach komercyjnych, jak i w budynkach mieszkalnych. Oferujemy rozwiązania niewymagające skomplikowanych czynności konserwacyjnych, co pozwala obniżyć koszty serwisowe. 
 Zapewniamy odpowiedni dobór wszystkich składników systemu HVAC i wentylacji, tak aby pracując razem zapewniały optymalny komfort w pomieszczeniach oraz wymaganą wydajność i wysoką sprawność energetyczną. Każdy komponent optymalizuje ogólną wydajność systemu tzn. jego skuteczność, efektywność i trwałość.

Nasze doświadczenie pozwala nam na wykonanie zintegrowanego systemu wentylacji i klimatyzacji w każdym obiekcie indywidualnym, w dużych zakładach przemysłowych, w lokalach gastronomicznych, jak i w budynkach użyteczności publicznej.

Systemy klimatyzacji

Współczesne systemy klimatyzacji to nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania, które nie tylko chłodzą, ale także osuszają i nawilżają odpowiednio powietrze. Jakość powietrza ma duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego warto zadbać o komfort i dobrać odpowiedni system klimatyzacji, który usunie zanieczyszczenia, zapewni odpowiednią temperaturę i nawilżenie powietrza. Oferowane przez nas rozwiązania techniczne są energooszczędne i ciche. Profesjonalnie doradzimy jaki klimatyzator wybrać, który spełni wszystkie Państwa wymagania, podniesie komfort użytkowania oraz będzie pracował bezawaryjnie przez wiele lat.

Systemy zarządzania budynkiem (BMS)

Systemy Automatyki i Zarządzania budynkami BMS (Building Managment Systems) to zaawansowane rozwiązana techniczne, których celem jest efektywne sterowanie instalacjami znajdującymi się w obiekcie. BMS to zintegrowany system, który daje możliwość monitorowania i zarządzania wszystkimi urządzeniami i systemami znajdującymi się w budynku i jego otoczeniu. Jest on ważnym elementem inteligentnego budownictwa. BMS gromadzi informacje płynące z całego budynku w jednym miejscu i pozwala na reagowanie w czasie rzeczywistym na zmiany warunków zewnętrznych i wewnętrznych, by uzyskać optymalne zużycie energii, mediów, poprawić funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz komfort. Główne zadania systemów zarządzania budynkami to: integracja, monitorowanie, kontrola oraz optymalizacja pracy instalacji i urządzeń technicznych w budynkach. Systemy BMS realizują funkcje: sterowanie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym, sterowanie ogrzewaniem pomieszczeń, sterowanie wentylacją, klimatyzacją, filtracją, alarmem i monitoringiem, sterowanie zasilaniem UPS, sterowanie oddymianiem pożarowym, sterowanie i monitorowanie klap przeciwpożarowych, integracja innych systemów automatyki w budynku.