Serwis, konserwacja

 

Obsługa konserwacyjno-serwisowa

Niezawodne i skuteczne działanie systemów i instalacji w obiektach jest szczególnie istotne z punktu widzenia efektywności i niezawodności ich pracy. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać naszym Klientom najwyższej jakości usługi w zakresie serwisu i konserwacji.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi konserwacyjno-serwisowej oferowanych rozwiązań. Nasi inżynierowie dysponują wiedzą i zapleczem technicznym, które umożliwiają nam profesjonalną realizację prac. Wykonujemy okresowe przeglądy systemów przeciwpożarowych, dźwiękowych systemów ostrzegawczych, instalacji niskoprądowych i teletechnicznych, elektronicznych systemów bezpieczeństwa, automatyki budynkowej i BMS, instalacji elektrycznych i HVAC różnych producentów. Posiadamy niezbędne certyfikaty oraz uprawnienia do obsługi urządzeń w tym zakresie.

Dbamy o sprawność oraz najwyższe parametry pracy instalacji i systemów budynkowych. Wykonujemy regularne przeglądy konserwacyjne urządzeń, dzięki czemu możliwa jest ich niezawodna praca przez lata. Zdajemy sobie sprawę z tego, że kluczowym czynnikiem mającym wpływ na efektywność zainstalowanych systemów, jest ich skuteczne i nieprzerwane działanie, dlatego priorytetowo traktujemy wszystkie zgłoszenia dotyczące awarii.  Duży nacisk kładziemy na elastyczność i profesjonalizm podejmowanych działań, które pozwalają szybko usunąć usterkę. Gwarantujemy terminową realizację zleconych prac oraz zadowolenie Klientów z jakości wykonywanych usług.

Szybkie usuwanie usterek

Priorytetowo traktujemy wszystkie zgłoszenia dotyczące awarii. Wykwalifikowany personel udzieli pomocy w przypadku stwierdzenia uszkodzenia lub nieprawidłowego działania danego urządzenia. Zdiagnozowane podczas serwisu usterki usuwamy szybko i sprawnie. Posiadamy centrum napraw, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonywać naprawy we własnym zakresie.

W zakresie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego zapewniamy naszym Klientom szybką reakcję serwisową (już od 4 godzin).

Doświadczenie

świadczymy usługi konserwacji i stałego serwisu dla dużych polskich firm i instytucji oraz międzynarodowych sieci handlowych. Wśród naszych Klientów znajdują się: Telekomunikacja Polska, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Rzecznik Praw Pacjenta, CANAL +, KOLPORTER, E.LECLERC, MARKET PLANET, multimarkety JULA, EURO RTV AGD, delikatesy ALMA oraz supermarkety Kaufland. W zakresie serwisu i konserwacji obsługujemy również kompleksowo budynki biurowe, m.in.: Jasna 26, Warsaw Trade Tower, Concept Tower, Adgar West Park i wiele innych.

Firmy partnerskie również doceniły wysoką jakość naszych usług w zakresie przeglądów konserwacyjnych i serwisu, powierzając nam obsługę swoich Klientów. Oferowane przez nas usługi są na najwyższym poziomie, dzięki czemu zdobyliśmy zaufanie wiodących przedsiębiorstw na rynku.

Kompetencje

Współpracujemy bezpośrednio z producentami oferowanych rozwiązań. Posiadamy autoryzację producentów do obsługi wielu popularnych na polskim rynku systemów. Nasi inżynierowie odbywają regularne szkolenia i kursy. Doświadczenie, wiedza oraz wieloletnia praktyka pozwalają nam na obsługę rozwiązań takich światowych marek jak:

 • ABT-Ventas, Ambient, Bosch, D+H, Esser, Polon Alfa, Schrack, Tyco, Variodyn, Zettler,
 • Aritech, DSC, Galaxy, RISCO, Roger, Satel, Paradox,
 • Alnet, American Dynamics, AXIS, BCS, GeoVision, Introx, NOVUS, NUUO, PELCO, Urmet, Vivotek,
 • Dexilon, Iridium, Sensormatic, TagIT,
 • Delta Controls, Johnson Controls, Schneider TAC,
 • a-Lan, Brand-Rex, Datwyler, Dr@kom, Eurolan, Molex, Panduit, R&M,
 • LUG, Fagerhult, OMS Lighting, Plexiform, Steinel, Trilux, Zuntobel,
 • Emerson, APC.

Dokumentacja, Audyt

Po zapoznaniu się z zapotrzebowaniem i założonymi kryteriami, zespół inżynierów może przygotować projekty: dokumentacji przetargowej, dokumentacji technicznej bądź zapytania ofertowego. W zależności od potrzeb przygotowuje się materiały techniczne zawierające niezbędne, zgodne z ustaleniami i przepisami dokumenty. Wszystkie przygotowane opracowania są w pełni profesjonalne, wykonane z wysoką kulturą techniczną i zgodnie z założeniami.

Doradztwo i projekty techniczne, koncepcje rozwiązań systemowych

Możliwości techniczne są dzisiaj nieograniczone, ale sprzedaż sprzętu i usług to nie wszystko. Liczy się wiedza i doświadczenie, dzięki którym można udzielić zainteresowanemu konkretnej i rzeczowej informacji oraz wspólnie gruntownie przeanalizować zagadnienie. Daje to gwarancję rzetelnie zrealizowanej inwestycji, bo projektowane instalacje muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb, tak by spełniały oczekiwania przyszłych użytkowników. Wszystkie wykonane projekty powinny umożliwić dalszą rozbudowę, modernizację i rozszerzenie zastosowań. Dobrze wyposażone zaplecze techniczne pozwala na wizualizację tworzonych projektów, tak aby Inwestor mógł zobaczyć, jak jego inwestycja będzie wyglądała po zakończeniu realizacji.

Od przemyślanego i poprawnie wykonanego projektu, zależy niezawodność wykonanych instalacji. Dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę na jakość wykonywanych projektów. Wykonują je wysoko wykwalifikowani inżynierowie, posiadający bogate doświadczenie w zakresie tworzenia projektów technicznych. Od poprawności projektu technicznego uzależniony jest koszt inwestycji. Przygotowane projekty powinny to uwzględniać, oszczędzając pieniądze zleceniodawcy. Dobry projekt to podstawa sukcesu. Jak twierdzą doświadczeni wykonawcy, dobre projekty wykonuje się dużo sprawniej i szybciej.

Badania, Pomiary

Wykonujemy pomiary sieci LAN, których celem jest uzyskanie certyfikatu deklaracji zgodności z obowiązującymi normami i standardami. System okablowania jest weryfikowany profesjonalnymi analizatorami w miejscu instalacji. Nasi wykwalifikowani instalatorzy dokonują uruchomienia i konfiguracji sprzętu. Poprawnie działająca sieć, która jest świadectwem dobrze wykonanej pracy przekazywana jest pod opiekę administratorów sieci.

W trakcie eksploatacji sieci może okazać się, że wraz z upływem czasu i zwiększaniem się liczby urządzeń sieciowych występują problemy z jej prawidłowym działaniem. Dlatego tak ważne jest skrupulatne badanie wszystkich parametrów okablowania LAN i uzyskanie certyfikatu gwarantującego poprawną i nieprzerwaną pracę sieci. Do parametrów okablowania, które należy pomierzyć zalicza się: mapę połączeń, długość badanej linii, czas opóźnienia propagacji oraz jego rozrzut, rezystancję, tłumienie, impedancję, tłumienność odbicia, przenik zbliżony i zdalny oraz ACR.

Wykonujemy okresowe badania i pomiary ochronne instalacji elektrycznych, które wymagają w czasie eksploatacji bieżącego sprawdzania stanu technicznego, parametrów charakteryzujących pracę oraz bezpieczeństwa elektrycznego. Uzyskane wyniki dają pewność prawidłowego działania instalacji elektrycznych.

Serwis i konserwacja

Dbamy o dobry stan systemów budynkowych naszych Klientów. Oferujemy regularne przeglądy konserwacyjne urządzeń, gwarantując ich niezawodne działanie przez lata. W zakresie obsługi konserwacyjnej proponujemy nie tylko coroczne przeglądy instalacji budynkowych, ale również kompletny program konserwacyjno-serwisowy, który zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie okresowych przeglądów, usuwania awarii
i dostarczania części zamiennych na czas naprawy. Oferujemy sprawną obsługę serwisową dostarczając nasze usługi na terenie całej Polski. Posiadamy grupy serwisowe w dużych miastach w Polsce, dzięki czemu możemy dotrzeć do każdego zakątka kraju w ciągu zaledwie kilku godzin. Inwestujemy w nowoczesne rozwiązania. W naszej codziennej pracy wykorzystujemy zdalną diagnostykę i serwis systemów, dzięki czemu jesteśmy w stanie jeszcze szybciej reagować na zgłaszane awarie. Realizujemy kompleksową obsługę konserwacyjno-serwisową w szerokim zakresie systemów i instalacji budynkowych. Oferujemy pełen serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny dla szerokiej gamy rozwiązań:

 • Elektronicznych systemów bezpieczeństwa,
 • Instalacji gaszenia wodą oraz gazem,
 • Instalacji hydrantowych,
 • Instalacji niskoprądowych,
 • Systemów automatyki budynkowej oraz BMS,
 • Instalacji teleinformatycznych,
 • Instalacji elektrycznych,
 • Instalacji HVAC.

W obrębie oferty wykonujemy również pomiary elektryczne, pomiary natężenia oświetlenia oraz zrozumiałości mowy. Na życzenie Klienta wykonujemy również spisy inwentaryzacyjne posiadanych zasobów instalacji oraz urządzeń.